The agency

The Urban er et kreativt og progressivt bureau, der er specialiseret indenfor afvikling, udvikling, markedsføring og udførelse af projekter, events, kunstneriske produktioner og koncepter. Vi er en kunstnerisk talentpulje, der repræsenterer forskellige grupper som modeller, brand ambassadører, performere, koreografer mfl. der ønsker at imødekomme underholdningsbranchens behov. 

Hver eneste produktion er et skræddersyet projekt, hvilket betyder at vi skaber unikke produktioner som er en perfekt blanding af kreativitet, strategi og vision. Vi tilbyder vores kunder og samarbejdspartnere assistance og inspiration i arbejdet med projekt- og idéudvikling – fra idégenerering til udformning og implementering. Sammen finder vi den bedst mulige løsning, der opfylder alle krav. The Urban har talenter til alle typer projekter, events, modeshows, performances, koncerter, musikvideoer, reklamer, festivaler og meget mere.

Values

Atmosfæren hos os er præget af nytænkning, positiv energi og internationalt perspektiv. Vi er drevet af passion for vores arbejde og en filosofi om altid at være i bevægelse, forbinde og udvikle os. Kreativitet, kvalitet, passion og talent er kerneværdierne hos The Urban og legemliggør vores kultur, ånd og dedikation til at levere det optimale løsninger og resultater.

Skal vi arbejde sammen?

Ring til os  +45 31 33 14 12  eller send os en mail via hello@theurban.dk

Vi er klar til at kommen i gang!

Vores team

Josefine Krogsager

Project & Event Manager

josefine@theurban.dk

Minh B. Thai

Event Manager

minh@theurban.dk

Karoline Andersen

Artistic Producer

karoline@theurban.dk

Aristide Remesha

PR & Marketing

aristide@theurban.dk

Marius Christensen

Creative Producer

marius@theurban.dk

Pierre R. Niyonkinzo

Business Manager

pierre@theurban.dk